بهبود نرخ کلیک مورد انتظار و مرتبط بودن تبلیغ در مقایسه با بهبود تجربه کاربری صفحات هدف نسبتا ساده به نظر می ‌رسد. مورد اول با کلمات کلیدی سروکار دارد و یک نسخه قابل کلیک از تبلیغ ایجاد می‌ کند. با این حال تجربه کاربیر صفحات هدف شامل چیزهای زیادی است. هنگامی که نمره کیفی شما نشانگر یک تجربه صفحه هدف ضعیف است، چگونه می توانید آن را بالا ببرید؟

بهبود زمان بارگذاری صفحه هدف

هیچ تجربه ای بدتر از کلیک کردن بر روی یک تبلیغ و نرسیدن سریع به صفحه هدف بعد از کلیک برای بازدید کننده وجود ندارد. زمانی که صفحه شما به آرامی بارگذاری می ‌شود، انتظار نداشته باشید که بازدیدکنندگان یک صفحه در حال بارگذاری را بیش از یک دقیقه تماشا کنند. در صورت عدم بارگذاری، در عرض سه ثانیه اول، شما ۵۳ درصد ترافیک خود را از دست خواهید داد.

تاثر افت ترافیک در صفحات کند

بدتر از این، آنها فقط صفحه تان را رها نمی ‌کنند. پس از ترک شان، احتمال دارد به یک رقیب برای آنچه که شما نتوانستید ارائه دهید، تبدیل شوند.
اگر صفحه تان فورا بارگذاری نمی شود، با خلاص شدن از شر تصاویر اضافی، سرعت آن را افزایش دهید. گوگل در یک بررسی از ۹۰۰/۰۰۰ لندینگ پیج تلفن همراه، دریافت که عناصر با بیش‌ترین وزن در داده‌ها، تصاویر هستند. اینها بارگذاری صفحات را پایین می آوردند و بیشتر از هر عامل دیگری باعث کاهش سرعت بارگذاری می شوند.
یک راه دیگر برای سرعت بخشیدن به صفحه تان، ساخت آن با AMP است و اگر در حال نوشتن آن هستید، باید بدانید که هدف اصلی از اینهمه تحول پشت سر این مقوله تنها یک چیز است: سرعت بخشیدن به صفحات هدف. این فقط برای تلفن های موبایل نیست، راه حل های جاوا اسکریپت وجود دارد و با استفاده از مؤلفه های جدید می توانید صفحات متنوعی را ایجاد کنید که توانایی پردازش های پیچیده از جمله پرداخت ها را داشته باشند. برای سرعت بیشتر در صفحه خود، از شر جاوا اسکریپت اضافی خلاص شوید، صفحه خود را به صورت غیر همزمان بارگذاری کنید، ریدایرکت ها را کاهش دهید و سعی در استفاده از افزونه های کش برای صفحات خود کنید.

پیشنهاد دادن محتوای مرتبط

تبلیغ شما تنها جایی نیست که مرتبط بودن باید در حد بالا باشد. در حقیقت، مرتبط بودن احتمالا در صفحات هدف شما حتی از اهمیت بیشتری برخوردار است.
اینجا، جایی است که شما در مورد محتوای تبلیغ تان توضیح می دهید. در صفحه هدف، شما در حال ارائه چیزی هستید که ممکن است، تجربه کاربری تبلیغاتی قوی تری را در نظر بگیرید. شما باید متن تبلیغ خود را گسترش دهید و تیتر تبلیغ خود را با عنوان صفحه هدف خود مطابقت دهید. شما باید محتوا را برای هر یک از مخاطبان خود شخصی سازی کنید تا اطمینان حاصل شود که نیازهای آنها کاملاً برآورده شده است و باید به طور پیوسته صفحات خود را آزمایش کنید تا بیشتر و مناسب ‌تر با اولویت ‌های بازدیدکنندگانتان تنظیم شود.
بازدیدکنندگان را به صفحه خانگی و یا صفحه قیمت‌گذاری یا هر صفحه‌ای که به طور خاص برای پیشنهادی که تبلیغ می‌کنید، طراحی نشده است، هدایت نکنید. زمانی که این کار را انجام می ‌دهید، بازدید کنندگان را مجبور می کنید تا برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پیشنهاد تان جستجوی بیشتری انجام دهند و بعید به نظر می ‌رسد که آنها این کار را بکنند. احتمال بیشتری وجود دارد که آنها به رقیبی مراجعه کنند که تجربه کاربری بهتری را فراهم می‌کند.

اطمینان حاصل کنید که محتوایتان مفید است

یک صفحه با درنظر گرفتن فاکتورهای هدفمند مانند سن و مکان می تواند شخصی سازی شود و همچنان بی فایده است. برای ایجاد یک صفحه مفید، کپی نویسان و طراحان نیاز دارند که برای بازدیدکنندگان فرایند را آسان ‌تر کنند تا تصمیم‌ بگیرند که آیا آن‌ها می ‌خواهند پیشنهاد شما را مطالبه کنند یا خیر.
یعنی:
– ایجاد عنوانی که با مطابقت با عنوان تبلیغ، اعتماد را به شما القا می کند؛
– جایگزین کردن اصطلاحات فنی صنعت با زبان قابل ‌فهم؛
– کشف کردن این موضوع که آیا می توانید فیلدهای اضافی قالب را از بین ببرید؛
– درست کردن صفحه به گونه ای که بتوان نگاه اجمالی کرد (برای مشتریانی که سرشان شلوغ است)؛
– استفاده از اینفوگرافیک ها، هنگامی که می ‌توانند به درک بازدیدکنندگان کمک کنند؛
– کشف کردن نارضایتی های خریدار و غلبه بر همه آن ها در رسانه ها و متن؛
در اینجا مثالی از قالبی وجود دارد که وقت را با فیلدهای اختیاری هدر نمی دهد و تنها اطلاعات مورد نیاز بازاریابی و فروش را درخواست می کند تا چشم‌انداز را به مرحله بعدی قیف منتقل کند.

صفحه هدف مناسب

صفحه خود را با توجه به هدف بازدیدکننده طراحی کنید

هدف شما و هدف بازدیدکنندگانتان باهم همپوشانی دارند. آنها می خواهند پیشنهادی را درخواست کنند و شما می ‌خواهید که آن درخواست، پیشنهاد شما باشد. بنابراین زمانی که صفحه خود را طراحی می ‌کنید، آن‌ها را به CTA (دعوت به عمل) مرتبط با عناصر بصری راهنمایی کنید. یعنی:
– شناساندن خودتان با لوگوی موجود در گوشه سمت چپ بالای صفحه خود؛
– از بین بردن پیمایش برای اینکه حواس بازدیدکنندگانتان از طریق دیگر لینک ‌های وب سایت تان پرت نشود؛
– صفحه تان را طوری ساختاربندی کنید که الگوی “F” را برای صفحات دارای متن سنگین و الگوی “Z”  را برای صفحات دارای تصویر رعایت کنید؛
– عنوانتان را جهت جذب بازدیدکنندگان به صفحه بزرگ و برجسته کنید. سعی نکنید با شکستن قوانین وضع ‌شده از سوی اینترنت، مانند شکستن حاشیه چپ، منحصر به فرد باشید؛
– متن مهم را در صفحه هدف تان، برجسته و متمایز کنید تا بیشتر جلب توجه کند؛
– اعمال قوانین رنگ و کنتراست برای برجسته کردن دکمه CTA؛
در اینجا مثالی از فراخوان به عمل (CTA) وجود دارد که یک کار عالی را با کنتراست پس زمینه اش انجام می ‌دهد.

نمونه CTA مناسب

ارتقا اعتماد و شفافیت

مصرف کنندگان تبلیغ کنندگان را در میان کارگزاران بورس، فرمانداران، وکلا و اعضای کنگره، به عنوان کمترین افراد قابل ‌اعتماد در جهان حرفه‌ای، رده ‌بندی می ‌کنند. بنابراین از بازدیدکنندگان انتظار داشته باشید که به دنبال هر دلیلی برای رها کردن صفحه هدف تان باشند. از تأمین امنیت صفحه خود گرفته تا رفع لینک های شکسته، این کارهایی است که باید انجام دهید تا مطمئن شوید سیگنالهایی ارسال می کنید که می گویند شما قابل اعتماد هستید:
– صفحه خود را با حفاظت از SSL امن کنید. اگر این کار را نکنید، مرورگرها با یک آیکون هشداردهنده در URL شما ارتباط برقرار می ‌کنند که صفحه شما برای انتقال داده، ایمن نیست.
– استفاده از نماد های امنیتی، مانند بسته های امنیتی نورتون و یا قفل ها که در آن بازدیدکنندگانتان باید اطلاعات خود را وارد کنند تا با آن‌ها ارتباط برقرار کنید و نشان دهید که داده هایشان را با احتیاط کنترل می کنید.
– درج کردن پیوندی در خط مشی موجود در قالب ها و بسته ها. این فقط یک توصیه نیست، این یک الزام است که قانونگذاران GDPR روی آن قرار بگیرند.
– درج کردن گواهینامه های مردمی، مانند توصیفات که نشان می ‌دهند مشتریان دیگری پیشنهاد شما را با ارزش یافته‌اند،.
– درج کردن شاخص ‌های مرجع، مانند جوایز و یا لوگوهای شرکای معروف که به بازدیدکنندگان نشان می ‌دهد که شما در حوزه خود مورد احترام و قابل اعتماد هستید.
در اینجا مثالی از گواهی های خوبی از Bitdefender آورده شده است:

گواهینامه های بیت دیفندر

یک رشته مشترک که هر سه مولفه نمره کیفی را به هم پیوند می ‌دهد، مرتبط بودن است. تمام اجزای کلمات کلیدی تان، تبلیغات و صفحات هدف باید تا حد ممکن به کاربر مرتبط باشند.
دستیابی به این امر نیازمند سطح بالایی از شخصی‌سازی کمپین است و در حالی که مقیاس بندی کلمه کلیدی و شخصی‌سازی تبلیغ با ابزارهای موجود در پنل کاربری تبلیغات گوگل امکان پذیر است، هیچ راه‌ حل مناسبی برای صفحات هدف وجود ندارد. شرکت هایی وجود دارند که  می توانند با تهیه شخصی ترین صفحات هدف امکان پذیر، نمره کیفی و رتبه تبلیغ شما را بهبود بخشند. سعی کنید برای این مورد به طور مناسبی هزینه کنید. برخی از این شرکت ها، دارای نیروهای متخصصی هستند که قبل از راه اندازی کمپین های تبلیغات گوگل تان، کلیه صفحات هدف را از نظر المان های مهم بررسی نموده و طی بررسی های متمادی و به صورت عملی، نرخ تبدیل تبلیغات گوگل شما را به شدت افزایش می دهند.

در صورتی که نیاز به راه اندازی کمپین تبلیغات گوگل دارید، با کارشناسان اتوماتیک تماس بگیرید.