کلیدهای اساسی

آگاهی از آنچه افراد در جستجوی آن هستند، برای موفقیت در هرنوع فعالیت تبلیغاتی در گوگل، به ویژه در فرآیند تدوین یک استراتژی تبلیغاتی مؤثر و ‌‌ایجاد تبلیغات مرتبط، ضروری است.
اما چطور متوجه شوید اشخاص در جستجوی چه چیزی هستند و هنگامی که فهمیدید چه کاری باید انجام دهید؟ پس متن زیر را بخوانید.

۱. چگونه بفهمیم اشخاص به صورت آنلاین به دنبال جستجوی چه مطالبی هستند ؟
۲. چرا تحقیق درباره کلمات کلیدی برای کمپین شما مهم است؟
۳. نحوه انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای کمپین شما
۴- هنگامی که فهمیدید افراد به دنبال جستجوی چه چیزی هستند، چه کاری انجام دهید؟

تحقیق درباره کلمات کلیدی برای یک جستجوی مؤثر در تبلیغات گوگل بسیار مهم است، زیرا به شما امکان می ‌دهد کشف کنید افراد چه کلمات کلیدی را جستجو می ‌کنند، چند بار جستجو می ‌شوند و چقدر می ‌توانید به هریک از کلمات کلیدی اهمیت دهید.

۱. چگونه بفهمیم اشخاص به صورت آنلاین به دنبال جستجوی چه مطالبی هستند؟

روش ‌های مختلفی برای فهمیدن ‌‌اینکه افراد برای جستجوی آنلاین از چه کلمات کلیدی استفاده می ‌کنند، وجود دارد تا بتوانید کسب‌ و کار خود را گسترش دهید. از جمله استفاده از ابزار برنامه ‌ریزی کلیدواژه گوگل (Google Keyword Planner) و گوگل ترند (Google Trends).
ابزار برنامه ریز کلمات کلیدی (Google Keyword Planner): ابزاری رایگان در تبلیغات گوگل است که دید بسیار مهمی از رفتارهای آنلاین ارائه می ‌دهد.‌‌ این ابزار نشان می‌ دهد افراد در جستجوی چه چیزی به صورت آنلاین هستند و تعداد دفعات جستجو شده، در هر ماه، برای یک کلمه کلیدی یا عبارت خاص چقدر است. با استفاده از‌‌ این داده ‌‌‍‌ها، شما می‌ توانید کمپین ‌‌‍‌های خود را متناسب کنید تا مطمئن شوید تبلیغات آنلاین شما مربوط به مشتریان بالقوه شما خواهد بود و آنها قادر خواهند بود محصولات را با کلمات کلیدی مناسب پیدا کنند، به خصوص که کاربران می ‌توانند با استفاده از موقعیت جغرافیایی نیز جستجو کنند. همچنین ‌این روند می ‌تواند به افزایش شانس شما برای ظاهر شدن در صدر موتورهای جستجو برای اصطلاحات خاصی که به عنوان بخشی از استراتژی کلی بازاریابی آنلاین خود در نظرگرفته ‌اید، کمک کند.
برای درک بیشتر ویژگی‌‌‍‌های مختلف این ابزار، راهنماهای موجود در مورد استفاده از Google Keyword Planner را بخوانید تا ببینید چگونه می ‌توانید تحقیق دقیقی درباره کلمات کلیدی در کمپین تبلیغاتی بعدی خود لحاظ کنید.
ابزار بررسی تمایلات مردمی (Google Trends): میزان جستجو به یک موضوع خاص یا اصطلاح را برای یک دوره زمانی، در مناطق مختلف جهان و با زبان ‌‌‍‌های مختلف نشان می ‌دهد. ‌‌این داده ‌‌‍‌ها را می ‌توان با جستجوی زمان واقعی از هفت روز گذشته یا بازه رمانی کلی فیلتر کرد. مجموعه داده‌‌ ای مورد نظر شما می ‌تو‌اند بسته به میزان و نوع داده، به یک بازه زمانی خاص از سال ۲۰۰۴ تا ۳۶ ساعت قبل برگردد.

۲. چرا تحقیق درباره کلمات کلیدی برای کمپین شما مهم است؟

تحقیق در باره کلمات کلیدی برای یک کمپین جستجوی مؤثر در تبلیغات گوگل بسیار مهم است زیرا به شما امکان می ‌دهد تا بفهمید افراد چه کلمات کلیدی را جستجو می ‌کنند، چند بار جستجو می ‌کنند و چقدر می‌ توانید (و ممکن است رقبا بتوانند) برای هر کلمه کلیدی پرداخت کنید.
ابزار و تحقیق درباره کلمات کلیدی به شما کمک می ‌کند تا:
– عبارات جستجو و کلمات کلیدی را که برای یافتن وب سایت شما استفاده می‌ کنند، شناسایی ‌کنید.
– عبارات جستجوی مشتریان بالقوه با محتوای موثری که هم قادر به دستیابی به مشتریان باشد و هم مرتبط با آن را نشان کنید.
– مناطق بالقوه ‌‌ای را که ممکن است محتوا در آن وجود نداشته باشد و فرصت ‌‌‍‌هایی که باعث هدایت ترافیک به وبسایت شما هستند را شناسایی ‌کنید.
– با توجه به بوجه شما تعیین کنید چند کلیک برای هر کلمه کلیدی باید انتظار داشته باشید.
– تنوع کلمات کلیدی را که می ‌تو‌اند ROI (بازگشت سرمایه) را افزایش دهد پیدا کنید – می ‌توانید ببینید آیا اصطلاحات جستجوی مرتبط یا گزینه ‌‌‍‌های بالقوه ‌‌ای وجود دارد که قبلاً در نظر نگرفته باشید.

۳. نحوه انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای کمپین شما

فاکتورهای زیادی وجود دارد که باید در هنگام انجام کار تحقیق درمورد کلمات کلیدی و انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای کمپین خود مد نظر قرار دهید. استفاده از ابزار برنامه ‌ریز گوگل در کنار ابزار Google Trends به شما کمک می ‌کند تا قصد کاربر را بهتر بشناسید و کلمات کلیدی را که بیشترین سود را برای شما کسب می ‌کند، شناسایی کنید. از ابزارهای تبلیغات گوگل در مرحله تحقیق کمپین خود استفاده کنید تا شانس ظاهر شدن در صفحه اول صفحات نتایج برای تبلیغات بسیار مرتبط را بالا ببرید.

برای یافتن کلمات کلیدی مناسب، موارد زیر را در برنامه‌ ریز کلیدواژه گوگل در نظر بگیرید:
– اصطلاحات برند – کلمات کلیدی حاوی نام تجاری شما
– اصطلاحات عمومی – کلمات کلیدی عمومی با دامنه وسیع تر
– اصطلاحات مرتبط – کلمات کلیدی که به محصول یا خدمات شما ارتباط مستقیمی ندارند بلکه جستارهایی هستند که ممکن است مربوط به کسب ‌و کار شما باشد

هنگامی که زمان تعیین لیست کلمات کلیدی شما فرا‌ می ‌رسد، ‌‌این چهار عامل را به خاطر داشته باشید تا در زمان مناسب برای ‌‌ایجاد تبلیغات برنده آنلاین که به مشتریان بالقوه شما در مکان و زمان مناسب می ‌رسند، در راه باشید.

۴. هنگامی که فهمیدید افراد به دنبال جستجوی چه چیزی هستند، چه کاری انجام دهید؟

پس از تعریف لیست ‌‌‍‌های تحقیقاتی در مورد کلیدواژه‌‌‍‌ ها، گام بعدی‌‌ این است که تحقیق خود را در استراتژی کمپین خود بگنجانید تا تبلیغات قانع کننده ‌‌ای ‌‌ایجاد کنید که منجر به فروش و سودآوری شود.
هنگام‌‌ ایجاد تبلیغاتتان در گوگل، در مورد قصد کاربر و نیازهای مردم فکر کنید و مطمئن شوید که کمپین شما جذاب و با کلمات کلیدی مرتبط در دسترس کاربران است. ارتباط تبلیغات آنلاین خود با مشتریان بالقوه شما باعث می‌ شود تبلیغات شما به حداکثر دسترسی برای کاربران برسد، در حالی که پیام رسانی مؤثر به شما در موفقیت صنعت تان و ‌‌ایجاد یک آگهی برجسته در صفحات نتایج جستجو در گوگل کمک می‌ کند.
کلید واژه ‌‌‍‌هایی که به خوبی انتخاب شده ‌اند پایه و اساس یک کمپین تبلیغاتی در گوگل هستند و به همان ‌اندازه که مشتریان به دنبال شما هستند، شما نیز باید به آنها کمک کنید تا دقیقاً در مرحله مناسب شما را پیدا کنند. به همین دلیل است که تحقیقات در‌مورد کلمات کلیدی با استفاده از ابزار Google Keyword Planner برای درک آنچه افراد در جستجوی آنلاین به آن می‌ پردازند، بسیار مهم است. خواه شما در حال تنظیم یک تبلیغ جدید هستید یا یک تبلیغ موجود را بهینه ‌سازی می ‌کنید.