page-header
اصطلاحات رایج تبلیغات گوگل

دانشنامه تبلیغات گوگل

با واژگان ضروری تبلیغات گوگل آشنا شوید

در اینجا، با پایه ای ترین مفاهیم و اصطلاحات تبلیغات گوگل آشنا می شوید. برای آشنایی بیشتر با هر یک از این اصطلاحات، می توانید از راهنمای گوگل برای تبلیغات خود استفاده کنید. همچنین، مقالات ما در بخش های بلاگ و آکادمی می تواند کاربردهای متعددی از این مفاهیم را به شما نشان دهد.

 • A

  گروه تبلیغاتی (Ad Group)
  شامل یک یا چند تبلیغ با هدف یکسان است.
  – هر یک از کمپین‌ های شما می ‌تواند شامل یک یا چند گروه تبلیغاتی باشد.
  – با استفاده از گروه تبلیغاتی، آگهی ‌های خود را بر اساس موضوع، سازمان ‌دهی کنید. برای مثال، می ‌توانید تبلیغات خود را با توجه به انواع کالا یا خدماتی که ارائه می ‌دهید، دسته ‌بندی کنید.

  متوسط بودجه روزانه (Average Daily Budget)

  میزان بودجه‌ روزانه ‌ای است که برای هزینه هر کمپین مشخص می ‌کنید.
  – برای هر کمپین در تبلیغات گوگل، میزان بودجه روزانه را مشخص می ‌کنید. روزهایی که تبلیغ شما محبوب ‌تر است، تبلیغات گوگل این فرصت را برای شما مهیا می‌ کند که بودجه خود را تا دو برابر افزایش دهید و فرصت به دست آوردن کلیک ‌های ارزشمند را از دست ندهید.
  – اما نیازی نیست نگران باشید چرا که هزینه‌ ماهیانه شما بیشتر از میزان متوسط بودجه روزانه شما ضرب‌ در متوسط روزهای ماه (۳۰.۴) نخواهد شد. برای کمپین‌ هایی که میانه ماه متوقف شده ‌اند یا در تمام طول ماه جریان ندارند، ممکن است تفاوت ‌هایی میان میانگین بودجه روزانه و مجموع هزینه قابل پرداخت ماهیانه مشاهده کنید.
  – در کمپین ‌هایی که هزینه نرخ تبدیل را می ‌پردازید، ممکن است هزینه روزانه شما بیش از دو برابر متوسط بودجه روزانه ‌تان شود.

 • C

  کمپین (Campaign)
  ترکیبی از گروه های تبلیغاتی (آگهی ‌ها، کلیدواژه ‌ها، و پیشنهاد هزینه ها) است که دارای تنظیماتی چون بودجه روزانه، مکان های هدف، و غیره هستند. کمپین ‌ها عموماً جهت سازمان ‌دهی براساس انواع کالا و خدمات پیشنهادی شما مورد استفاده قرار می ‌گیرند.
  – اکانت تبلیغات گوگل شما می تواند شامل یک یا چند کمپین تبلیغاتی فعال باشد.
  – هر کمپین می تواند حاوی یک یا چند گروه تبلیغاتی باشد.
  – تنظیماتی که در سطح کمپین قابل فعالسازی است، شامل تعیین بودجه، زبان، مکان، توزیع شبکه های تبلیغاتی و دیگر تنطیمات است.
  – شما می توانید چندین کمپین تبلیغاتی را به زبان های مختلف و با بودجه های متفاوت راه اندازی و فعال کنید.

  کلیک (Click)

  هنگامی که کسی روی بخشی از تبلیغ شما، مانند عنوان متنی آبی تبلیغ، کلیک کند، تبلیغات گوگل آن را به عنوان یک کلیک به حساب می ‌آورد.
  – یک کلیک، حتی اگر منجر به بازدید از وبسایت شما نشود (مثلا اگر وبسایت شما به دلیلی موقتاً خارج از دسترس باشد)، باز هم به حساب خواهد آمد. بنابراین ممکن است میان تعداد کلیک ‌های تبلیغ و بازدید از وبسایت تفاوت ‌هایی مشاهده کنید.
  – کلیک‌ معیار مناسبی است برای سنجش میزان جذابیت تبلیغ برای کسانی که آن را می ‌بینند. تبلیغات مرتبط و هدفمند کلیک ‌های بیشتری جذب می ‌کنند.
  – در بخش آمار حساب کاربری تان می ‌توانید نرخ کلیک (CTR) خود را ببینید که نشان می ‌دهد چه نسبت از کسانی که تبلیغ شما را دیده‌ اند، روی آن کلیک کرده ‌اند. این آمار، به شما این امکان را می ‌دهد که میزان جذابیت تبلیغ خود را تخمین بزنید و بررسی کنید که آگهی شما تا چه میزان با کلیدواژه‌ها و تنظیمات هدف‌گذاری شما هم‌خوانی دارد.
  – توجه داشته باشید که CTR به موضوع و شبکه‌ بستر تبلیغ شما وابسته است. برای بالا بردن تعداد کلیک‌ ها و نرخ CTR، متن تبلیغاتی خود را به خوبی طراحی کنید و از کلیدواژه ‌هایی قدرتمند که برای مشتریان شما بسیار مرتبط و جذاب هستند، استفاده نمایید.

 • D

  داشبورد (Dashboard)
  خلاصه‌ای تصویری، با قابلیت شخصی ‌سازی، از عملکرد حساب کاربری شماست.
  – داشبورد جدولی است با قابلیت شخصی ‌سازی، که از سربرگ ‌های امتیاز، نمودارها، جداول، و یا یادداشت ‌هایی که روی داده ‌های عملکرد خود قرار می ‌دهید، تشکیل شده است. شما می ‌توانید هر یک از سربرگ ‌های زیر را در این جدول قرار دهید:
  سربرگ امتیاز: نشان ‌دهنده‌ میزان عملکرد معیارهای کلیدی است.
  نمودار و جدول: به شما این امکان را می ‌دهد که گزارشاتی تصویری‌ را که در ویرایشگر گزارش ساخته ‌اید، در جدول قرار دهید.
  یادداشت: به شما این امکان را می‌دهد که اطلاعات لازم برای همکاران تان را در داشبورد خود قرار دهید.
  – جهت شخصی ‌سازی داشبورد خود، می‌ توانید اندازه سربرگ ‌های امتیاز، نمودارها و جداول، یا یادداشت ‌ها را تغییر داده و تنظیم کنید.
  – با تغییر محدوده زمانی هر یک از سربرگ ‌های امتیاز، جداول و نمودارهایتان می‌ توانید عملکرد خود را در یک بازه‌ زمانی مشخص مشاهده کنید. همچنین می‌ توانید با تغییر تاریخ کلی داشبوردتان، به اطلاعات هر روز به خصوص دست یابید.
  – می ‌توانید توسط داشبورد با هر کسی که به حساب کاربری تبلیغات گوگل شما دسترسی داشته باشد، همکاری کنید.
  – برای کسانی که دسترسی ایمیلی دارند، می ‌توانید داشبورد را از طریق ایمیل ارسال کنید.
  – برای کسانی که به حساب کاربری شما دسترسی ندارند، می ‌توانید آن را به صورت یک فایل pdf دانلود و ارسال کنید.

  مقادیر پیشفرض (Default Values)

  مقادیر پیشفرض در ویرایشگر تبلیغات، جایگزینی برای هریک از متن ‌های نوشته‌ شده در تبلیغ شما هستند. بنابراین اگر زمانی متنی برای نمایش نداشته باشید، تبلیغ شما با این مقادیر پیشفرض ارائه خواهد گردید.
  برای نمونه، فرض کنید که کمپینی را جهت تبلیغ آب نبات فروشی خود راه‌اندازی نموده‌ اید و گروه تبلیغاتی برای معرفی محصول آب نبات شکلاتی خود دارید. کدی که در متن آگهی خود قرار می ‌دهید به شکل زیر خواهد بود:

  {ProductFeed.CandyType:Chocolate=}

  بدین ترتیب نشان می ‌دهید که اگر نوع آب نبات مشخص نشده باشد، به جای آن، کلمه‌ شکلات در آگهی شما به نمایش گذاشته شود. مقادیر پیشفرض اختیاری هستند. با این حال، اگر تبلیغی شامل بیش از یک ویرایشگر تبلیغ باشد، برای هر ویرایشگر باید یک مقدار پیشفرض تعیین گردد.

  آدرس مقصد (Destination URL)

  آدرس وبسایتی که به همراه آگهی شما، معمولا با رنگ سبز، نمایش داده می ‌شود.
  – آدرس ‌های نمایش داده شده معمولا به افراد اطلاع می ‌دهند که در صورت کلیک روی یک تبلیغ، به چه صفحه ‌ای هدایت خواهند شد. آدرس نهایی صفحه‌ مقصد شما معمولا دقیق‌ تر است. مثلا اگر آدرس نمایشی شما www.example.com باشد، آدرس نهایی به این صورت خواهد بود: example.com/sweaters.
  – در تبلیغ‌ هایی که دارای متن ‌های گسترده ‌تری هستند، آدرس نمایشی شامل دامنه‌ آدرس نهایی (و در صورت لزوم، زیر دامنه) و دو آدرس (مسیر) اختیاری که هر کدام حداکثر ۱۵ کاراکتر هستند، می ‌گردد.
  – در مواردی خاص، ممکن است زیر دامنه شما به آدرس نمایشی تان اضافه نگردد. مثلا اگر زیر دامنه شما شامل واژه ‌ای دارای علامت تجاری باشد، ممکن است به آدرس نمایشی اضافه نشود.
  – گوگل دائما در حال ایجاد تغییر در سیستم تبلیغات گوگل است. بنابراین ممکن است آدرس نمایشی شما را نیز به روزرسانی کند.
  – امکان دارد که آدرس نمایشی در تبلیغ با پیشوند “www” و با حروف کوچک نمایش داده شود (حتی اگر شما آن را با حروف بزرگ وارد کرده باشید). اگر آدرس با نام زیر دامنه شروع شود، ممکن است این نام در آدرس نمایشی نیز نشان داده شود (به عنوان مثال، نام زیر دامنه support در آدرس support.google.com).

 • F

  آدرس نهایی (Final URL)
  آدرس وبسایتی که افراد با کلیک روی تبلیغ، به آن هدایت می‌ شوند. (در گذشته از آن با عنوان Destination URL نام برده می شد)
  – اگر برای کسانی که از موبایل استفاده می‌ کنند، صفحه‌ هدف متفاوتی را در نظر دارید (مثلا صفحات AMP)، آدرس این صفحات را در بخش آدرس نهایی برای موبایل (تحت عنوان تنظیمات آدرس تبلیغ) وارد کنید.
  – دامنه‌ آدرس نهایی و آدرس نمایشی باید یکسان باشد.
  – آدرس نهایی در تبلیغ نمایش داده نمی ‌شود (یعنی با آدرس نمایشی یکسان نیست).
  – اگر از سیستم ردیابی اطلاعات (Tracking Information) استفاده می ‌کنید، آن را در بخش قالب ردیابی وارد کنید. آدرس نهایی نباید از ریدایرکت هایی که کاربران را به دامنه ‌ای دیگر هدایت می ‌کنند، استفاده کند.
  – در بخش پسوند‌های آدرس نهایی می‌ توانید پارامترهایی را که به انتهای آدرس صفحه مقصد شما الحاق می ‌شوند، جهت ردیابی اطلاعات، مشخص کنید.

 • G

  حساب کاربری گوگل (Google Account)
  نام کاربری و رمز عبوری که برای تمام محصولات گوگل، از ‌جمله تبلیغات گوگل، به کار می ‌برید.
  – حساب کاربری گوگل شما شامل اطلاعاتی است که در تمامی محصولات گوگل مورد استفاده قرار می ‌گیرند، مانند زبان انتخابی و تنظیمات حریم خصوصی.
  – اگر برای تبلیغات گوگل یا هر کدام از محصولات گوگل ثبت نام کرده باشید، در واقع یک حساب کاربری گوگل ساخته ‌اید.
  – یک حساب کاربری گوگل می ‌تواند حداکثر دارای ۵ حساب تبلیغات گوگل، شامل حساب ‌های مدیریتی باشد.
  – می ‌توانید در صورت نیاز اطلاعات حساب کاربری گوگل خود را با ورود به آدرس google.com/accounts مشاهده نموده و تغییر دهید.

  تبلیغات گوگل (Google Ads)

  تبلیغات گوگل، پروژه تبلیغاتی آنلاین گوگل است. با استفاده از تبلیغات گوگل می‌ توانید تبلیغات آنلاین خود را طراحی کرده و درست زمانی به دست مصرف ‌کنندگان برسانید که به کالا یا خدمات شما علاقمند هستند.
  – با استفاده از تبلیغات گوگل می ‌توانید کسب و کار خود را تبلیغ کنید، فروش کالا یا خدمات خود را افزایش دهید، برند خود را معرفی کنید و بر ترافیک وبسایتتان بیفزایید.
  -مدیریت تبلیغات گوگل به صورت آنلاین است و می‌ توانید کمپین تبلیغاتی خود را، که شامل متن، تنظیمات، و بودجه‌ آگهی می ‌شود، هر زمان که خواستید، طراحی کرده یا تغییر دهید.
  – هیچگونه تعهدی برای حداقل پرداخت وجود ندارد و خودتان مسئول تعیین و کنترل بودجه هستید. می‌ توانید محل نمایش آگهی را مشخص کرده، بودجه‌ مدنظرتان را تعیین کنید و به راحتی عملکرد آگهی خود را بسنجید.

 • I

  تعداد نمایش (Impressions)
  به معنی تعداد دفعاتی است که تبلیغ شما نمایش داده می ‌شود. هر بار که آگهی شما در صفحه‌ نتایج جستجو یا یکی از وبسایت‌ های شبکه گوگل نمایش داده شود، یک نمایش به حساب می ‌آید.
  – هر بار نشان داده شدن آگهی شما در گوگل یا شبکه گوگل یک نمایش به حساب می ‌آید.
  – در برخی موارد ممکن است تنها بخشی از تبلیغ شما نمایش داده شود. برای نمونه در Google Maps، ممکن است تنها نام کسب و کار شما به همراه آدرس و یا نام کسب و کار و اولین خط از متن آگهی شما نمایش داده شود.
  – در حساب کاربری خود گاهی کلمه خلاصه شده Impr را برای نشان دادن تعداد نمایش ‌ها مشاهده خواهید کرد.

 • K

  واژگان مرتبط با کلیدواژه (Keyword Close Variants)
  واژگان مرتبط با کلیدواژه، برای هدف قرار دادن جستجوهایی به کار می‌ روند که برای کلمات مشابه اما نه دقیقا یکسان با کلیدواژه‌ های هدف شما انجام می‌ گیرند. بدین ترتیب شما به کسانی دسترسی خواهید یافت که به دنبال ارزش پیشنهادی شما هستند اما به جای جستجوی کلیدواژه مدنظر شما، واژه‌ ای مشابه با آن را جستجو می ‌کنند. واژه ‌های مرتبط، شما را از ارائه‌ لیستی طولانی از کلیدواژه‌ ها، برای دسترسی به چنین مشتریانی، بی‌نیاز می ‌کنند.
  به طور پیشفرض، تمام تنظیمات تطبیق کلیدواژه‌ های تعیین شده (Keyword Match Types) در مورد تطبیق واژه‌ های مرتبط نیز به کار گرفته می ‌شوند. این حالت پیشفرض غیرقابل تغییر است. واژه ‌های مرتبط با کلیدواژه های نوع دقیق (Exact Match) شامل موارد زیر می ‌شود:

  واژگان مرتبط توضیحات
  واژگان با دستور زبان مشابه این واژگان شامل واژگان با غلط‌ های املایی، حالت‌ های مفرد و جمع، ریشه‌ کلمات، کلمات خلاصه شده، و واژگان در لهجه‌ های متفاوت می ‌گردند.
  واژگان با ترتیب متفاوت اما معنی یکسان مانند (کفش مردانه) و (مردانه کفش)
  با یا بدون حروف ربط و اضافه تمام حروف ربط و اضافه و حروف تعریف و سایر کلماتی که معنی واژه‌ مورد نظر را تغییر نمی ‌دهند. برای مثال (کفش برای مردها) واژگانی مرتبط با (کفش مردها) هستند که کلمه‌ (برای) از آنها حذف شده است.
  واژگان استنباط شده مثلا اگر کلیدواژه‌ مدنظر شما (هدست واقعیت مجازی daydream) باشد، اگر کسی کلمات (هدست daydream) را نیز جستجو کند تبلیغ شما را مشاهده خواهد کرد زیرا کلمات واقعیت مجازی از واژگان آن استنباط شده است.
  واژگان مترادف و هم‌ معنی مثلا اگر کلیدواژه مدنظرتان «لباس شنا» باشد، آگهی شما در نتایج جستجوی «مایو» نیز نمایش داده خواهد شد.
  واژگانی با مقصود یکسان مثلا اگر کلیدواژه شما «تصاویر بدون حق انتظار» باشد، آگهی شما در جستجو برای واژگان «تصاویر بدون کپی رایت» نیز ممکن است نشان داده ‌شود.

  واژگان مرتبط برای انواع کلمات تطبیق گسترده اصلاح شده (Broad Match Modifier) و عبارات مصطلح (Phrase Match) نیز شامل موارد زیر می ‌شوند:

  واژگان مرتبط توضیحات
  واژگان با دستور زبان مشابه این واژگان شامل واژگان با غلط ‌های املایی، حالت ‌های مفرد و جمع، ریشه‌ کلمات، کلمات خلاصه شده، و واژگان در لهجه‌ های متفاوت می‌ گردند.
  واژگان با ترتیب متفاوت اما معنی یکسان مثلا عبارت «کفش قرمز» در نتایج جستجوی «کفش دویدن قرمز» نیز نشان داده می ‌شود.
  با یا بدون حروف ربط و اضافه تمام حروف ربط و اضافه و حروف تعریف و سایر کلماتی که معنی واژه‌ مورد نظر را تغییر نمی ‌دهند. برای مثال عبارت «کلاه برای زمستان» با جستجو‌ در مورد «حراج کلاه زمستانی» نیز همخوانی دارد در حالی که واژه «برای» از آن حذف شده است.
  واژگان استنباط شده مثلا اگر کلیدواژه‌ مدنظر شما (هدست واقعیت مجازی daydream) باشد، اگر کسی کلمات (فروش هدست daydream) را نیز سرچ کند تبلیغ شما را مشاهده خواهد کرد زیرا کلمات «واقعیت مجازی» از واژگان آن استنباط شده است.
  واژگان مترادف و هم‌ معنی مثلا اگر کلمات تطبیق گسترده (Broad Match Modifier) مدنظرتان +لباس +شنا باشد، آگهی شما در نتایج جستجوی «مایوی قرمز» نیز نمایش داده خواهد شد.
  واژگانی با مقصود یکسان مثلا اگر عبارت کلیدی تطبیقی شما «تصاویر بدون حق انتظار» باشد، آگهی شما در جستجو برای واژگان «تصاویر بدون کپی رایت» نیز ممکن است نشان داده ‌شود.

  نکته: زبان مورد نظر توسط زبان عبارات جستجوی کاربران مشخص می ‌شود. مثلا اگر کاربری از کلمات آلمانی برای جستجو استفاده کند، زبان جستجو به عنوان زبان آلمانی تلقی می ‌شود حتی اگر کاربر در اسپانیا باشد.

  کلیدواژه (Keyword)

  به معنی کلمات یا عباراتی است که برای تعیین محل و زمان نمایش تبلیغ تان جهت توصیف کالا یا خدمات خود معین می ‌کنید.
  – کلیدواژه ‌هایی که تعیین می‌ کنید برای نمایش آگهی شما به افراد استفاده می‌ شوند. برای دستیابی به افرادی که بیشترین علاقه را به کسب و کار شما را دارند و با احتمال بیشتری تبدیل به مشتری شما می ‌گردند، سعی کنید کلیدواژگانی با کیفیت بالا و مرتبط برای کمپین تبلیغاتی خود انتخاب کنید.
  – براساس مشابهت کلیدواژگان انتخابی شما با کلماتی که افراد در گوگل جستجو می‌ کنند و همچنین واژگان تطبیقی ‌تان، صلاحیت آگهی شما برای نمایش در صفحه نتایج جستجو مشخص می ‌گردد. کلیدواژه ‌های انتخابی شما همچنین برای تطبیق آگهی شما با وبسایت ‌های مشابه و منطبق در شبکه‌ گوگل نیز مورد استفاده قرار می ‌گیرند.
  – یک لیست مناسب از کلیدواژه‌ ها، عملکرد آگهی را بهبود بخشیده و به شما در صرفه‌جویی در هزینه‌ های تبلیغاتی کمک می‌ کند. در مقابل، لیستی نامتناسب از کلیدواژه ‌ها می‌ تواند به هزینه ‌های تبلیغاتی بیشتر و جایگاه پایین‌تر تبلیغ منجر شود.
  – با تعیین انواع تطبیق می ‌توانید جستجوهای مورد نظر خود را هدف قرار دهید.

 • L

  صفحه هدف (Landing Page)
  صفحه‌ای از سایت شما که افراد پس از کلیک روی تبلیغ، به آن منتقل می‌ شوند. URL این صفحه معمولاً با URL نهایی یکسان است.
  – برای هر تبلیغ، یک URL نهایی مشخص می ‌کنید که صفحه ‌ای است که افراد پس از کلیک روی تبلیغ شما به آن منتقل می‌ شوند.
  – طبق سیاست ‌های گوگل، دامنه‌ صفحه هدف و URL نمایشی شما (آدرس وبسایتی که در آگهی نمایش داده می‌ شود) باید یکسان باشند.
  – تجربه‌ کاربری در صفحه هدف شما یکی از چند عاملی است که امتیاز کیفی کلیدواژه شما را تعیین می ‌کند. معیارهای تجربه کاربری صفحه هدف عبارتند از کارایی و مرتبط بودن اطلاعات موجود در صفحه، سهولت استفاده از صفحه، و تعداد لینک‌های موجود در صفحه.

 • M

  حداکثر پیشنهاد هزینه برای هر کلیک (Maximum CPC Bid)
  به معنای میزان سرمایه انتخابی شما برای بیشترین هزینه ‌ای است که برای هر کلیک روی آگهی حاضر هستید بپردازید.
  – هیچگاه هزینه کلیک روی تبلیغ بیش از مقدار حداکثر هزینه برای هر کلیک (یا max. CPC) معین شده توسط شما نخواهد بود. مثلا اگر میزان CPC را دو دلار تعیین کنید، هیچ‌گاه بیش از دو دلار برای یک کلیک روی تبلیغتان نخواهید پرداخت. میزان واقعی مبلغ قابل پرداخت شما CPC حقیقی (Actual CPC) نام دارد که می‌ توانید آن را در ستونی تحت عنوان “CPC میانگین” (Avg. CPC) در حساب کاربریتان پیدا کنید.
  – هرچه میزان این پیشنهاد هزینه بیشتر باشد، آگهی شما در جایگاه بالاتری از صفحه نمایش داده خواهد شد.
  – این دو گزینه پیش روی شما هستند: پیشنهاد هزینه دستی یا Manual Bidding (که خودتان میزان هزینه ها را مشخص می‌ کنید) و پیشنهاد هزینه اتوماتیک یا Automatic Bidding (که در این شیوه، متوسط بودجه روزانه را تعیین می ‌کنید و سیستم تبلیغات گوگل، با هدف افزایش حداکثری تعداد کلیک براساس بودجه، حداکثر مقدار CPC را از جانب شما به صورت اتوماتیک تعیین می ‌کند). در حالت پیشنهاد هزینه دستی، میزان حداکثری CPC برای کل یک گروه تبلیغاتی  را مشخص می‌ کنید اما می‌ توانید برای هر کلیدواژه به صورت جداگانه نیز، مقدار متفاوتی تعیین نمایید.
  چه زمانی هزینه از حداکثر  هزینه CPC بیشتر می ‌شود:
  در صورتی که از امکانات زیر استفاده کنید، ممکن است مبلغ پرداختی حقیقی شما بیش از حداکثر هزینه CPC تعیین شده شود:
  • CPC افزوده (Enhanced CPC)
  • شرکای جستجو (Search Partners)
  • تعدیل پیشنهاد هزینه (Bid Adjustment)

 • Q

  نمره کیفی (Quality Score)
  امتیاز کیفی تخمینی است از میزان کیفیت آگهی، کلیدواژه‌ ها، و صفحه هدف شما. کیفیت بالای تبلیغات می‌ تواند باعث کاهش هزینه ‌ها و بهبود جایگاه نمایش تبلیغات گردد.
  – با اضافه نمودن ستون امتیاز کیفی به گزارشات خود، می ‌توانید از امتیاز کیفی خود باخبر شوید.
  – امتیاز کیفی در مقیاس ۱ تا ۱۰ ارائه می ‌شود و شامل تخمینی از نرخ کلیک، میزان مرتبط بودن آگهی، و تجربه‌ کاربری در صفحه هدف است.
  – هرچه تبلیغات و صفحه هدف شما با اهداف کاربران مرتبط ‌تر باشند، احتمال بالاتر رفتن امتیاز کیفی شما بیشتر خواهد بود.
  – امتیاز کیفی تخمینی است از عملکرد کلی شما در مزایده‌‌ های تبلیغات، و این امتیاز در هنگام مزایده برای تعیین جایگاه تبلیغ مورد استفاده قرار نمی ‌گیرد.

 • R

  مرتبط بودن (Relevance)
  به معنی میزان تطابق عناصر موجود در آگهی شما با هدف احتمالی کاربر است.
  – آگهی و کلیدواژه‌ های شما باید مستقیما در رابطه با محتوای وبسایت و صفحه هدف آگهی باشند. زمانی که کسی تبلیغ شما را می ‌بیند، باید بتواند کالا، خدمات، و سایر محتوای موجود در وبسایت شما را تشخیص دهد.
  – برای تشویق هرچه بیشتر شما جهت طراحی کمپین ‌های تبلیغاتیی که به خوبی کالا یا خدمات شما را معرفی می‌ کنند، سیستم هزینه تبلیغات گوگل تا حدودی به میزان مرتبط بودن آگهی بستگی دارد. مرتبط بودن تبلیغ، لیست کلیدواژه ‌ها و صفحه هدف شما باعث می ‌شود آگهی شما جایگاهی بالاتر با هزینه‌ای احتمالا کمتر دریافت کند.
  – مرتبط بودن بخشی از امتیاز کیفی شما را تشکیل می‌ دهد و معیاری است که گوگل بر اساس آن میزان کارایی تبلیغ، کلیدواژه، و وبسایت شما برای کاربران را تشخیص می ‌دهد. تبلیغات مرتبط، امتیاز کیفی بالاتری دریافت می ‌کنند.

بازگشت به بالا

تماس با ما