نکات اصلی

امروزه، بازاریابی اینترنتی یا به عبارتی بازاریابی آنلاین، به سرعت در حال رشد است. شرکت ‌ها که دیگر به کاستی ‌های صنعت چاپ محدود نیستند، دائما در حال جستجو برای راه ‌های نوین، ابتکاری، و مهم ‌تر از همه مقرون به صرفه ‌ای برای دسترسی به مشتریان بالقوه خود هستند. از سوی دیگر، مشتریان امروزی از هر کسب و کاری انتظار داشتن یک وبسایت را دارند و به عنوان یک صاحب کسب و کار، خواه کسب و کار شما کوچک باشد و خواه متوسط، این وظیفه برعهده شماست که با استفاده از شبکه ‌های اجتماعی و تبلیغات گوگل، وبسایت خود را در اختیار مشتریان تان بگذارید. اما حال پرسش این است که بازاریابی اینترنتی دقیقا چیست؟

۱. بازاریابی اینترنتی چیست؟
۲. چه چیز بازاریابی آنلاین را حائز اهمیت می‌کند؟
۳. انواع استراتژی‌های بازاریابی آنلاین

کسب و کارهای کوچک و متوسط، با پیدا کردن استراتژی ‌های مناسب برای بازاریابی آنلاین، دائما در حال یافتن راه‌ های نوآورانه ‌ای برای رقابت علیه غول‌های بازار هستند.

۱. بازاریابی اینترنتی چیست؟

بازاریابی اینترنتی به هرگونه تبلیغ یا بازاریابی در فضای وب گفته می ‌شود. این واژه، واژه ‌ای جامع است که دربرگیرنده مفاهیمی چون تبلیغات ایمیلی، تبلیغات در پست ‌های شبکه ‌های اجتماعی، آگهی ‌های پولی نشان داده شده در موتورهای جستجو و بسیاری معانی دیگر است. با پایین آمدن میانگین سنی کاربران، شرکت‌ های بزرگ و کوچک در حال انتقال محور تمرکز خود از تبلیغات در تلویزیون، رادیو و روزنامه ‌ها به تبلیغات اینترنتی هستند. تبلیغاتی که نه تنها ارزان ‌ترند، بلکه به مخاطبان بیشتر و مناسب ‌تری نیز دسترسی دارند.
برخلاف اعتقاد برخی، شرکت‌ ها دیگر نیازی به صرف بودجه‌ ای بی ‌پایان برای تبلیغات ندارند و کسب و کارهای کوچک و متوسط نیز قادرند با انتخاب راهبرد بازاریابی صحیح و نوآوری، با رقبای غول ‌آسای خود رقابت کنند. این شرکت ‌ها می ‌توانند با در دست داشتن بودجه ‌ای محدود، از خلاقیت خود استفاده نموده و به مشتریان خود در هر مرحله از چرخه خرید، دسترسی پیدا کنند. صرف نظر از این که یک مشتری جستجوگر در مرحله وارسی یک خرید و یا در مرحله نهایی پیش از پرداخت باشد، همواره می‌  تواند برند شما را در تمامی مراحل، مشاهده ‌‌کند.

۲. چه چیز بازاریابی آنلاین را حائز اهمیت می‌کند؟

اینترنت، پلتفرمی تمام و کمال برای بازاریابی است که در آن مشتریان مشتاقند که برند شما را کشف کنند. با استفاده از ابزارهای پالایش و تحلیل داده ‌ها، می ‌توانید به مناسب ‌ترین و مرتبط ‌ترین مشتریان برای کسب و کار خود دسترسی پیدا کنید و این، به معنای هدر رفت کمتر پول و نرخ بالاتر سود سرمایه‌‌ گذاری شما در بازاریابی اینترنتی است. با توجه به این که رایانه‌ ها و ابزارهایی که در اختیارتان هستند، بخش اعظم این کار را برای شما برعهده دارند، شما تنها چند کلیک با مشتریان مناسب خود فاصله دارید.

۳. انواع استراتژی‌های بازاریابی آنلاین

ابتدا به ساکن، برای کسب بالاترین بهره از بودجه بازاریابی اینترنتی، لازم است استراتژی خود را با دقت طراحی کنید. از کارهای کوچک شروع کرده و اهداف واقع‌ گرایانه‌ای برای خود تعیین کنید. تنها زمانی که استراتژی خود را به بوته آزمایش گذاشته و دریافته باشید که کدام بخش از آن موفق و کدام ناموفق است، خواهید توانست به گسترش کسب و کار خود بیاندیشید. در ادامه، برخی از رایج ‌ترین انواع استراتژی‌ های بازاریابی اینترنتی شرح داده خواهند شد:

بازاریابی محتوا
این واژه پررونق به معنای تولید «محتوای طبیعی» در جهت افزایش آگاهی از نام تجاری است. منظور از محتوای طبیعی، هرگونه رسانه قابل به اشتراک ‌گذاری است که مشتریان را به تعامل با برند تشویق کند. محتوا می ‌تواند شامل ویدئو، پست در بلاگ، اینفو گرافیک و غیره باشد. این استراتژی بازاریابی آنلاین به طور کلی ارزان ‌تر است و عموما برای افزایش آگاهی از نام تجاری و معرفی یک کسب و کار به عنوان پیشروی فکری در حوزه فعالیت خود است.

تبلیغات نمایشی
هرگونه تبلیغاتی که در وبسایت ‌ها به صورت تصویری یا ویدئویی مشاهده می ‌کنید، در واقع بخشی از تبلیغات نمایشی است. این شیوه از بازاریابی اینترنتی، روشی مفید برای افزایش آگاهی از محصول و نمایش برند شما به تعداد قابل توجهی از افراد است. تبلیغات نمایشی عموما بسیار جلب توجه می کنند و به راحتی با استفاده از گالری تصاویر تبلیغات گوگل، قابل تهیه هستند. در مورد چگونگی ایجاد تبلیغات تصویری در چند گام ساده و راهکارهایی آسان برای موفقیت، در آینده اطلاعات بیشتری را منتشر خواهیم کرد.

بازاریابی ایمیلی
نام این روش، گویای همه چیز است. بازاریابی ایمیلی به معنی دسترسی به مشتریان از طریق ایمیل است. این ایمیل ‌ها می ‌توانند حاوی طیف گسترده ‌ای از محتوا شامل حراجی ‌ها و ایمیل‌ های مناسبتی تا ایمیل‌ های هفتگی در مورد اخبار صنعت و مقالاتی در مورد تفکرات پیشرو در زمینه کسب و کار باشند. برای استفاده از بازاریابی ایمیلی باید در نظر داشته باشید که مشتریان باید خودشان با تمایل خویش اطلاعات تماس را در اختیار شما گذاشته باشند و هرگز نباید از لیست ‌های ایمیل آماده استفاده کنید. ایمیل ‌هایی که برای افرادی ارسال می‌ شوند که داوطلبانه برای دریافت ایمیل اظهار آمادگی نکرده‌اند، با احتمال بیشتری به عنوان اسپم تلقی می ‌گردند.

تبلیغات در موتور جستجو یا PPC
این استراتژی بازاریابی، از خدماتی مانند خدمات تبلیغات گوگل در جهت تبلیغ کسب‌ و کارها در صفحه نتایج موتورهای جستجو، بهره می ‌جوید. در این شیوه، شرکت ‌ها جهت نمایش تبلیغات متنی خودشان برای مشتریانی که کلیدواژه های به خصوصی را جستجو کرده ‌اند، پول پرداخت می ‌کنند. این روش، علی رغم این که اغلب تلاش می ‌شود که پیچیده به نظر برسد، در واقع روشی آسان برای بهره‌وری از بازار ۳.۵ میلیاردی جستجوهای روزانه است.

بهینه‌سازی موتور جستجو یا سئو
بهینه ‌سازی موتور جستجو یا سئو، اغلب به عنوان بازاریابی طبیعی مطرح می ‌شود که در آن از فرایند های طبیعی برای ارتقاء رتبه یک وبسایت در صفحه نتایج موتورهای جستجو، استفاده می ‌شود. استفاده از اصول سئو ضمانتی است برای حصول اطمینان از این که وبسایت شما از مناسب ‌ترین روش ‌های مورد قبول در موتورهای جستجو پیروی کرده و مرتبط‌ ترین محتوا و بهترین تجربه کاربری را ارائه می ‌دهد. این استراتژی طیف گسترده ‌ای را در برمی ‌گیرد که می ‌تواند شامل استفاده از کلیدواژه هایی معین در یک صفحه و حصول اطمینان از وضوح و سهولت ساختار وبسایت جهت تسهیل عملکرد کاربران و جلوگیری از گیج شدن آنها گردد. در مورد گام‌ های مؤثر برای ساخت وبسایتی متناسب با گوگل، در آینده اطلاعات بیشتری را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

بازاریابی در شبکه ‌های اجتماعی
این استراتژی بازاریابی اینترنتی، شامل استفاده از روش ‌های پولی و رایگان موجود در شبکه‌ های اجتماعی مانند اینستاگرام،‌ فیسبوک، توییتر، لینکداین، پینترست و غیره می ‌شود. برندها می ‌توانند مقالات جالب توجه وبسایت خود و سایرین را در این شبکه ‌ها به صورت رایگان منتشر کنند و یا برای نمایش این پست ‌ها به مخاطبینی خاص، پول پرداخت نمایند. شبکه ‌های اجتماعی از این روی بسیار ارزشمند هستند که به کاربرانشان امکان به اشتراک‌ گذاری محتوای جالب با افراد شبیه به خود را می ‌دهند.

علی‌ رغم این که استراتژی ‌های بازاریابی آنلاین، بسته به نوع و هدف کسب و کار، متغیر هستند، اما یک حقیقت همواره ثابت است: اینکه در دنیای امروزی، بازاریابی آنلاین در حال تبدیل به یک ضرورت است. صرف نظر از نوع و بزرگی کسب و کار شما، بازاریابی آنلاین روشی قدرتمند و ارزان جهت ارتباط با مشتریان هدف است. از عظمت غول‌ های بازاریابی نهراسید. اولین قدم برای موفقیت، درک ماهیت بازاریابی اینترنتی و روش ‌های به کارگیری آن در کسب و کار شماست. برای شروع، نیازی نیست که متخصص باشید. با انتخاب یک استراتژی بازاریابی اینترنتی درست، شرکت شما در چشم بر هم زدنی رشد خواهد نمود.